بیمه ها در آلمان

بیمه ­های مختلف


همه انسان­ها با مخاطراتی موجه­اند از جمله خطر ابتلا به بیماری یا از کار افتادگی وجود دارد. در چنین شرایطی ناگهان مخارجتان بیشتر می­شود. می­توان تحت پوشش بیمه قرار گرفت تا ناچار به پرداخت کلیه هزینه­های اضافی نشد. به این معنا که به طور ماهانه یا سالانه مبلغی به شرکت بیمه پرداخت می­شود و بیمه در صورت ابتلا به بیماری و یا ازکارافتادگی، مبالغی را پرداخت می­کند. در آلمان بعضی از بیمه­ها اجباری است یعنی همه باید تحت پوشش این بیمه­ها باشند. بیمه­های دیگر اختیاری است و در صورت تمایل می­توان تحت پوشش این بیمه­ها قرار گرفت.

بیمه ­های اجباری

مهم­ترین بیمه­ های ­اجباری عبارتند از بیمه درمانی، بیمه بازنشستگی وبیمه بیکاری. اگر به پزشک مراجعه کنید یا نیاز به دارو داشته­باشید، بیمه درمانی هزینه را تقبل می­کند. اگر شغل خود را از دست بدهید، و هنوز شغل جدیدی پیدا نکرده­باشید، بیمه بیکاری به مدت یک سال به شما ماهانه مبلغی پرداخت می­کند. بیمه بازنشستگی نیز برای کارکنان اجباری است زیرا در سنین سالمندی قادر به کار کردن نیستند و در این زمان بیمه بازنشستگی هزینه­زندگی شما را تأمین می­کند. اگر شما برای کارفرمائی کار کنید، نیازی نیست هزینه بیمه درمانی و بیمه­های اجتماعی را به تنهائی بپردازید بلکه کارفرما تقریباً نیمی از مبالغ را پرداخت می­کند. اگر خودرو یا موتورسیکلت داشته باشید، نیاز به بیمه شخص ثالث خودرو نیز دارید. تصادف کرده­اید و به ماشین شخص ثالثی صدمه وارد کرده­اید؟ در این صورت بیمه شخص ثالث خودرو، هزینه تعمیرات و یا بخشی از آن را تقبل می­کند.

بیمه ­های اختیاری

مهم­ترین بیمه ­های اختیاری عبارت است از بیمه خسارت شخص ثالث، بیمه وسائل منزل و بیمه عمر. آیا به وسیله­ای خسارت زده­اید که به شخص دیگری تعلق دارد؟ در این صورت بیمه شخص ثالث، خسارت را پرداخت می­کند. بیمه وسائل منزل برای مواقعی است که در منزلتان، وسائل خانه بر اثر مثلاً ترکیدگی لوله آب دچار صدمه گردد و بیمه عمر در صورت فوت، مبلغی به کودکان و یا سایر بازماندگان می­پردازد. 

بیمه­ های مختلف دیگری نیز وجود دارد. به­عنوان مثال بیمه خصوصی تصادفات برای مواردی است که در اوقات فراغت تصادف کنید. بیمه حمایت حقوقی نیز برای کمک­های حقوقی مانند هزینه وکیل است. اما بیمه­هایی برای وام­های دریافت ­شده، مسافرت و یا حیوانات نیز وجود دارد. با بررسی دقیق تصمیم بگیرید که چه بیمه­هائی مورد نیازتان است زیرا برای هر بیمه باید مبلغی پرداخت.

برای بزرگنمایی روی تصویر کلیک کنید
گروه ترجمه آبان (ترجمه مدارک زبان آلمانی با همکاری دارالترجمه رسمی سردیس)
[تهران]
  • نوع فعالیت: خدمات
  • خدمات/محصولات : ترجمه زبان آلمانی، ترجمه کلیه مدارک به آلمانی، ترجمه پاسپورت بدون روادید به آلمانی، خدمات ترجمه کارت نظام پزشکی به آلمانی، خدمات ترجمه اصل یا رونوشت سند ازدواج به آلمانی، خدمات ترجمه کارت نظام مهندسی به آلمانی، خدمات ترجمه اصل یا رونوشت سند طلاق به آلمانی، خدمات ترجمه شناسنامه،کارت ملی به آلمانی، خدمات ترجمه گواهی تجرد به آلمانی، خدمات ترجمه اصل یا رونوشت سند طلاق به آلمانی، خدمات ترجمه استشهادیه به آلمانی، خدمات ترجمه استعلام ثبت اسناد به آلمانی، خدمات ترجمه هر نوع گواهی به آلمانی، خدمات ترجمه حکم گارگزینی به آلمانی، خدمات ترجمه مدرک دانشگاهی به آلمانی، خدمات ترجمه آلمانی به فارسی
  • تلفن: +0938-437-6430، +0938-218-0685